Pociągający serwis , tylko u nas niepowtarzalne wpisy.

nawóz gardenactiv

0
Posted in inne By admin

Nawóz jest ostrożnym wydatkiem w całkowitych kosztach produkcji ponoszonych w sadownictwie. Niemniej jednak niesprawne techniki stosowania nawozów obniżą efektywność ich wyeksploatowania przez drzewka. Zastosowanie pokaźniejszych dawek w celu wyrównania strat nie jest rozwiązaniem, bowiem nieefektywne zastosowanie nawozów może też zakwaszać glebę, a w dłuższym czasie zatruwać wodę drenażową.

nawóz z mikroelementami   

Nawozy w sadownictwie – skuteczność użycia

Długoterminową odpowiedzią na odpowiednie wykorzystanie nawozów w sadach jest odpowiednie przemyślenie strategii ich wykorzystywania, by upewnić się, że jest ona tak wydajna, jak to tylko możliwe – naturalnie biorąc pod szczególną uwagę warunki oraz możliwości. W większości sadów nawóz podawany jest bezpośrednio do gleby, rozrzucony blisko linii drzew lub też wprowadzany w ramach natryskiwania.

Z reguły sadownicy selekcjonują nawóz na podstawie wyników zdobytych z poprzednich lat. Bierze się również pod szczególną uwagę sprawę kosztów i rozpuszczalności w wodzie, jeśli wybrane nawozy w sadownictwie są poświęcone do fertygacji. Mimo to innym aspektem w wielu przypadkach pomijanym jest zdolność różnych nawozów i czynników kalorycznych do przemieszczania się w glebie. Ta ich charakterystyczna mobilność ma prawo posiadać kolosalny wpływ na straty w kontekście wymywania, które mogą wynikać z nieodpowiednich technik wykorzystywania nawozów i zarządzania nawadnianiem.

Sadownicy muszą w takim razie być świadomi rozpuszczalności nawozów w wodzie pamiętając jednakże, iż zdolność nawozu do rozpuszczenia w wodzie nie zawsze jest jedynym solidnym wskaźnikiem dyspozycji przemieszczania się nawozu bądź jego składników w glebie.