Pociągający serwis , tylko u nas niepowtarzalne wpisy.

Kraków przyjazny mieszkańcom i turystom

0
Posted in Bez kategorii By admin

Pośród wielu miast w Polsce, Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze sztuki i akademickim, ale również na wielu odmiennych polach. Zaczyna być miastem przyjaznym do życia. Przekształcenia, które dotknęły miasto w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Pożyteczne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu niedawnego czasu? Wielość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle pomogły w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których miasto często korzysta. Szybkie postępowanie w zakresie pozyskiwania dotacji spowodowały, że gmina wzbogaciła się o świeże węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.
Szerokie zmiany nie są widoczne dla typowego Krakusa. Nie znaczy to natomiast, że nie funkcjonują. Zazwyczaj nie interesują nas informacje, które nie są ściśle z nami połączone. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Tymczasem Kraków rozwija się w każdym kierunku. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, budowie i unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie pomagają krakusom bezpieczniej oraz wygodniej żyć. Miasto zmienia się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Wartość Krakowa idzie w górę dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te miejsca przyciągają gości z innych miast do odwiedzin.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta plany nie obejmują tylko ścisłego środka miasta, ale też są połączone z całym regionem. Dlatego zamiast utyskiwać lecz dostrzec innowacje w które obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – o ile będzie możliwość utrzymania szybkości zmian – pozwolą miastu zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski działania