Pociągający serwis , tylko u nas niepowtarzalne wpisy.

Interesujący oraz nowy Kraków

0
Posted in Bez kategorii By admin

Najważniejszym spośród globalnych wyzwań w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta nie są zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost liczby pojazdów na naszych szosach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę krakowian a także usprawni integralność gospodarki miasta.

Wśród okolicznych gmin, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami oraz naprawy istniejących połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Kraków arena
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.