Pociągający serwis , tylko u nas niepowtarzalne wpisy.

hydrolat do cery trądzikowej

0
Posted in uroda By admin

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie wykorzystywane, gdyż mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz porządnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Doskonale łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dobrać według ukochanego zapachu lub właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, jednakowoż oraz o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.